Ajankohtaista


Imatran Pallo-Veikot hakee junioripäällikköä


IPV vahvistaa toimintaansa palkkaamalla seuraan osa-aikaisen junioripäällikön. Haku on auki marraskuun loppuun ja uusi junioripäällikkö aloittaa työssään tammikuun alusta alkaen.

IPV hakee seuraan junioripäällikköä. 

Uusi junioripäällikkö aloittaa työssää tammikuun alussa. Haku päättyy marraskuun loppussa. 

- Uuden junioripäällikön palkkaamisella haemme ryhtiliikettä seuran aivan nuorimpien ikäluokkien ohjaamiseen ja seuran toiminnan koordinointiin. Odotan että uuden junnupäällikön ohjauksessa saamme paljon uusia junioreja mukaan seuran toimintaan ja sitä kautta seuran oma pelaajapolku kehittyy, kertoo toiminnanjohtaja Mikko Reitti

HAE IPV:n JUNIORIPÄÄLLIKÖKSI

Työsuhde: määräaikainen 1.1.2024 – 31.12.2024.
Viikkotuntimäärä: osa-aikaisuuden mukaan 18h/vko
Palkkaus: sopimuksen mukaan

Työnkuvaus:
Tuleva IPV:n junioripäällikkö tulee toimimaan tiiviissä yhteistyössä seuran toiminnanjohtajan ja seuran junioritoimikunnan, ”junnunyrkin”, kanssa. Junioripäällikkö kehittää, koordinoi ja ohjaa erityisesti seuran nuorimpien ikäluokkien toimintaa (E- ja nuoremmat) sekä toimii vastuuhenkilönä ohjaajakoulutuksen kehittämisessä sekä kerhotoiminnan pyörittämisessä yhdessä apuohjaajien kanssa. Junioripäällikkö vastaa mm. koulu- ja päiväkotivierailujen toteuttamisesta.
Junioripäällikkö toimii tiiviissä yhteistyössä joukkueiden valmentajien ja toimihenkilöiden kanssa, ollen osana yhtenevän pelaajapolun luomista.
Junioripäällikkö kuuluu alueelliseen junioripäällikköjen verkostoon, josta hän saa tukea ja vinkkejä omaan toimintaan.
Junioripäällikkö raportoi toiminnastaan seuran junioritoimikunnalle. Hänen ohjaajanaan toimii seuran toiminnanjohtaja.

Vapaamuotoiset hakemukset 31.11.2023 mennessä osoitteeseen mikko@oikeareitti.net.
Lisätietoja antaa seuran toiminnanjohtaja Mikko Reitti, 044-5805455

IPV Ylläpito ipvreds@gmail.com